מסלולי הכשרה

עשר התמחויות לבחירה במסגרת לימודי MBA ב-Vatel

עשר התמחויות לבחירה במסגרת לימודי MBA ב-Vatel

כמענה להופעתם של מקצועות חדשים במלונאות הבינלאומית, Vatel יצרה עשר תכניות התמחות, אשר כל אחת מביניהן מקבילה לפרויקט מקצועי מוגדר.

התלמיד בוחר בהתמחות המועדפת עליו בשנת הלימודים הרביעית, מבין העשר המוצעות, ועובר אותה בשנה החמישית.

ניהול מלונות בינלאומי

תכנית M5 זאת חוברה לפני שנים רבות, כדי לתת מענה קרוב ככל האפשר לציפיות בענף המלונאות הבינלאומית, ענף תחרותי ומובנה, המורכב מקבוצות בינלאומיות גדולות התרות אחר מנהלים תפעוליים שיוכלו לתת מענה לדרישות המקצוע.

התכנית מכינה את התלמידים לא רק להפוך למנצחי תזמורות של ממש, עם התמצאות מושלמת בכל המנגנונים הפועלים בבית עסק בתחום המלונאות, אלא גם לעסוק בניהול בינלאומי, במסגרת מורכבת, הפתוחה לעולם הרחב.

התמחויות במסגרת לימודי MBA ב-Vatel

 

ניהול פיננסי בינלאומי לונדון (בריטניה)

לימודים באנגלית

בהקשר דברים הנתון לשינוי מתמיד, בין משבר כלכלי למתחים גיאופוליטיים, ענף התיירות והמלונאות נוכח כי אין מנוס מיצירת מודלים כלכליים איתנים, שיוכלו לשרת אותו בזמנים הקשים. לא ייתכן כי רק המנכ"ל או סמנכ"ל הכספים יישאו אחריות זו על שכמם; מודלים אלו צריכים להיטמע אצל כל מנהל השואף להתקדם בבית העסק. התמחות זאת תאפשר לתלמידים להבין טוב יותר את כל ענייני הכספים שביסוד האסטרטגיות של בתי העסק, להפוך למקבלי החלטות המסוגלים לזהות את האיזון הנכון בין שביעות רצון לביצועים ו/או להפוך ליזמים המסוגלים לעמוד מול תנאים כלכליים קשים. התלמידים יטפלו בנושאים כגון: תקציבים ותחזיות, ניהול מזומנים, מדדי ביצועים, קידום בית העסק, השקעות בנדל"ן, ניהול ההכנסות כמנוף תפעולי...

 

ניהול מותרות פריס (צרפת)

לימודים בצרפתית

ענף המותרות נעשה מורכב יותר מיום ליום ונותר, עם זאת, ענף כלכלי משגשג ביותר. דרושים במקצוע זה צעירים עם תעודות, הנמשכים לעולם תובעני זה, שבו מיומנויות והווייה מתאימה הם כורח שאין בלתו. ההתמחות בניהול מותרות מכשירה מנהלים עתידיים, שיהיו מוכנים לנהל מחלקות על כל היבטיהן, להוציא לפועל פרויקטים חסרי תקדים, לקדם מוצרים אקסקלוסיביים ולנהל שווקים משגשגים עבור בעלי חשבונות גדולים ולקוחות מועדפים בתחום המלונאות. מתוך הלך רוח זה, ההכשרה עוסקת בנטיות העכשוויות והעתידיות, תוך למידת אסטרטגיות בינלאומיות באמצעות הניהול.

 

ניהול הכנסות ליון (צרפת) ותל אביב ( ישראל)

לימודים בצרפתית.

ניהול ההכנסות ומכלול האסטרטגיות שהוא מקיף, הם כורח שאין בלתו בענף המלונאות. המטרה העיקרית היא ליצור מחזור ורווחיות אופטימליים תוך ניהול פרמטרים רבים, הדורשים אסטרטגיה וטקטיקות. היכרות טובה עם השווקים, היכרות עם פלחי חוג הלקוחות (קליינטורה), השליטה בתמהיל השיווק של בית העסק, בהתפלגות ההכנסות ובפעילות המקצועית הם הנכסים הנחוצים להצלחתו של מנהל הכנסות.

 

מנהל בינלאומי של יינות ומשקאות חריפים בורדו (צרפת)

לימודים בצרפתית או באנגלית

ההתמחות בניהול בינלאומי של יינות ומקאות חריפים מיועדת מחד לתלמידים המייעדים עצמם לתפקידי ניהול בכירים במלונות ובמסעדות יוקרה, בהם היין מהווה רכיב משמעותי, ומאידך לאלה השואפים לקריירה בעולם היינות והמשקאות החריפים, וכן לחובבי היינות, המעוניינים באופן אישי להרחיב את ידיעותיהם.

ההתמחות סבה על ארבעה צירים:

  • היכרות טכנית עם יינות ומשקאות חריפים: קורס ייננות המוכר כרמות 2 ו-3 של WSET (תעודת הכשרה במלצרות יינות);
  • ניהול פעילויות הקשורות לתרבות היין: שיווק יינות ומשקאות חריפים, ניהול הרשת הלוגיסטית ורכישות, תיירות היין, ניתוח אסטרטגי ופיננסי, מדיניות של חדשנות ומערכות מידע, יזמות;
  • עיגון חזק בעולם המקצועי: סדנאות טכניות או ניהוליות, ביקורים מקצועיים (כרמי יין, סוחרי יינות), האיגוד הצרפתי 'פורום המקצועות' ישלים את ההכשרה;
  • מרצים-חוקרים ומרצים מקצועיים ברמה גבוהה ביותר, לרוב אנגלו-סכסוניים.

 

ניהול אירועים נים (צרפת)

לימודים בצרפתית

ההתמחות בניהול אירועים מיועדת לתלמידים המעוניינים במיוחד לעסוק בתקשורת ובשיווק, והמסוגלים להפגין לא רק יצירתיות, אלא גם קפדנות ושליטה בניהול צוות. מסלול הכשרה זה יאפשר להם לתכנן, לארגן, להנחות ולשלוט במכלול הפעולות הקשורות להפקת אירועים, בכל סדר גודל שהוא. מיומנויות ניהול, כספים, שיווק ומשאבי אנוש יאפשרו לנתח ולהציע מוצר שיתאים במדויק לאירוע שהפקתו מתבקשת.

 

ניהול מכירות ושיווק אינטרנטי בריסל (בלגיה)

לימודים באנגלית

בעשר השנים האחרונות, התפתחותן של טכנולוגיות חדשות שינתה לעומק את התנהגויות הרכישה של הצרכנים ואת הקשר ביניהם לבין השווקים. ענף המלונאות והתיירות אינו חומק מכלל זה, המאלץ מלונאים ואנשי מקצוע בענף התיירות לבחון מחדש את האסטרטגיה השיווקית שלהם, את מיצוב השוק שלהם ואת הפצת מוצריהם ושירותיהם, אשר תעבור בהכרח דרך המדיות החדשות. התמחות זו מאפשרת לתלמידים לזהות את המגמות העכשוויות ולהסתגל אליהן וכן לחזות את המגמות העתידות לבוא על פי נושאים שונים: שיווק אינטרנטי, ניהול משא ומתן וקידום מכירות, אופטימיזציה (מיטוב) של ניהול המדיות החדשות ושל הרשתות החברתיות... לא רק ביחס לענף המלונאות, אלא גם בתיירות.

 

ניהול יזמי מרקש (מרוקו)

לימודים בצרפתית או באנגלית

ההתמחות בניהול יזמי נועדה להכשיר אנשי מקצוע השולטים בבעיות הקשורות לרוח היזמות בענף התיירות והמלונאות, המקבלים החלטות נכונות, המבטיחות להם עמידה בתחרות בענף בו הם פועלים. ההתמחות משלבת את הבנת סביבתו של בית העסק, זיהוי הזדמנויות אותן יש לחטוף, וסכנות אותן יש לעקוף. ההתמחות מקנה כלים כדי לקבוע את הנקודות החזקות, אותן יש לבסס בבית העסק, וכן את חולשותיו, הטעונות שיפור, למצוא פתרונות המתאימים כגישה לעיתות משבר בבית עסק או בפעילות מסוימים. מסיימי ההתמחות ידעו לבחור את שותפיהם לעבודה, כדי ליצור, להשיק או להשיב אל השוק עסק בתחום המלונאות, תוך עמידה בלוח זמנים תובעני במידת הצורך.

 

ניהול אירוח בשיטה אמריקאית ועסקים בינלאומיים לוס אנג'לס (ארה"ב)

לימודים באנגלית

ההתמחות בניהול אירוח בשיטה אמריקאית ועסקים בינלאומיים מאפשרת לתלמידים להבין באופן פרטני יותר את שיטת הניהול האנגלו-סכסונית, הכפופה לדרישה לתוצאות ולשליטה בכל הטכנולוגיות החדישות. התמחות זו מקנה לתלמידים את הכלים הנחוצים לניהול מוצלח של קריירה כמנהיג בינלאומי בענף המלונאות בעולם כולו. התכנית נוצרה כך שהתלמיד מתנסה בחשיבה יצירתית ובקבלת החלטות: מנהיגות ויזמות, ניהול עסקים, אסטרטגית שיווק, מגמות חדשות בענף המלונאות...

 

ניהול אתרי נופש מאוריציוס

לימודים בצרפתית או באנגלית

ההתמחות בניהול אתרי נופש נועדה להכשיר מנהלים בכירים בענף המלונאות הבינלאומית, המעוניינים לפעול באתרים הכוללים, מלבד המחלקות ה'קלאסיות', אתרי ספא, מגרשי גולף, פעילויות נופש, פארקים נושאיים וכו'. ניהול אתר נופש כולל היכרות, הבנה ושליטה בארגון מורכב, שהאילוצים המובנים בו מודגשים לעתים בשל מיקומו (אתר מדברי, סוואנה, ניתוק מן הסביבה, לב העיר וכו').

התמחות זאת מאפשרת לתלמידים ללמוד את יסודות ההיגיון התפעולי, הפיננסי והאסטרטגי מאחורי כל סוג של אתר. התלמידים לומדים לעבוד באופן קונקרטי על פרוייקטים של שיווק או משאבי אנוש, תוך התייחסות לשותפיהם המקצועיים.

 

ניהול ופיתוח כשרונות מרטיני (שוויצריה)

לימודים בצרפתית או באנגלית

ההתמחות בניהול ופיתוח כשרונות נועדה להתמודד מול האתגרים הגדולים שמציב ענף המלונאות של מחר. השגת המיטב מן הצוותים, הפיכת אנשים בעייתיים למוקדי כוח עבור הקבוצה, התאמת צורת הניהול למצבים ולעובדים ספציפיים – אלה הנושאים העיקריים המטופלים בהתמחות זאת, מתוך כוונה להגביר את שביעות הרצון של הלקוחות, ולפיכך את הצלחתם הפיננסית של בתי העסק בתחום המלונאות. 

צור קשר עם ואטל
VATEL TEL AVIV
Michael SEBBAN
טל. +972 (3) 60 06 687